Hakkımızda

Baus Design, sanatı ve mekanı bir bütün olarak düşünen ve  zamansız tasarımı  hedefleyen bir tasarım ofisidir. Ali Can GÜL ve Buse ŞENGÜR tarafından 2019 yılında İstanbul merkezli bir tasarım ofisi olarak kurulmuştur. Tasarımı oluştururken geçmiş ve günümüzü birbirinden ayırmayarak gelenekselliği ve modernizmi birbirine entegre eden, karar ve düşüncelerin araştırıldığı, analiz edildiği ve mekan için doğru yanlış kararların karşılaştırıldığı tasarım ve düşünce stüdyosudur.

Tasarım alanındaki yenilikleri yakından takip ederek zamana karşı koyan tasarımlar elde etmek, ergonomi kuralları ve işleyişi çerçevesinde mekanlar oluşturmak öncelikli hedefleridir. Mekan algısına farklı bir boyut getirerek mekanların kendi ihtiyaçları doğrultusunda yaklaşımları benimseyerek tasarıma kişilik kazandırmak onlar için öncelikli hedeftir. Her mekanın kendine ait referanslarından yola çıkarak projelerini şekillendirir ve projeye bir tasarım ve yaşam konsepti oluştururlar. Baus Design  konut ve ticari  projelere  konsept, tasarım, uygulama ve danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Hizmetlerimiz

baus_project_1.png

Projelendirme 

baus_products_1.png

Ürün Tasarımı 

baus_practice_1.png

Uygulama

Danışmanlık 

baus_mood_1.png

Ali Can GÜL

İç Mimar /Kurucu Ortak

Ali Can GÜL,1992 yılında Kastamonu da doğdu. İlk, Orta ve lise eğitimini  Tosya da tamamladı.2010 yılında Sait CİVCİOĞLU  atölyesinde resim, desen eğitimi alarak yetenek sınavlarına hazırlandı.2011 yılında T.C Kültür Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünü Burslu Kazanarak lisans eğitimine burada başladı.2013 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık bölümüne yatay geçiş yaptı. Lisans eğitimin ardından askerlik görevini yedek subay olarak tamamladı.2019 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü İç Mimarlık Ana Sanat Dalı yüksek lisans programına kabul edildi. Eğitim kariyerine burada devam etmektedir.

Eğitim sürecinde Addresistanbul, Kontra, İnterior Agent tasarım ofislerinde ofiste ve sahada çeşitli projelerde görev aldı. Profesyonel kariyerine ise Decoded Design Craft Firmasında başladı. Konut ,Restoran, Pub projelerinde bulundu. Decoded Design ile olan çalışma hayatının ardından 2019 yılında ,Buse ŞENGÜR ile birlikte mekan için zamansız tasarım misyonuyla Baus Design’ı kurdu.

Buse ŞENGÜR

İç Mimar  ve  Çevre Tasarımcısı /Kurucu Ortak

Buse Şengür,1994 yılında doğdu. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı eğitimini İstanbul Altınbaş Üniversitesi’nde tamamladı.Profesyonel hayatına 2016 yılında Wacesa Design ile mekan için ürün tasarlayarak başladı.2019 yılında, Ali Can Gül ile birlikte mekan için zamansız tasarım misyonuyla Baus Design’ı kurdu.


Onun algısı ile tasarım, sanatın zamansız mekanlaşma  yoludur. Mekanı mimari gözle algılayamaya başladığı öğrencilik yıllarından beri sadeliği ön planda tutup detaylar ile mekana kişilik kazandırma düşüncesiyle tasarım yapmaktadır.Tasarımlarında kullanıcıyla aynı gözden bakabilmek onun için tasarımın ilk kurallarındandır. Baus Design ile tüm bu tasarım anlayışını kullanıcılar ile birlikte bir bütüne dönüştürmektedir.